Opcje przeglądania

Bawełniane maseczki wielokrotnego użytku: jak je prać?


Bawełniane maseczki wielokrotnego użytku po wykorzystaniu należy prać w pralce w temperaturze 60 stopni przez ok. 45 minut. Maska bawełniana nie chroni w 100 % przed zarażeniem wirusami i bakteriami.Pranie w wysokiej temperaturze jest zalecane, ponieważ koronawirus ginie w temperaturze dopiero 60 st. C. Pranie w niższych temperaturach nic nie da. Dlatego nigdy nie pierz maseczek bawełnianych ręcznie.

Maseczki należy prać oddzielnie. Nie wolno dorzucać ich do codziennego prania.


Susz maseczki rozłożone. Nie wybielać . Pomiętą praniem bawełnę przeprasuj żelazkiem. Nie prasuj gumek. Da Ci to gwarancję, że maseczka jest bezpieczna i nadal spełnia swoją funkcję.

Pamiętajmy, że maseczkę ściągamy bardzo ostrożnie. Staramy się nie dotykać jej zewnętrznej strony i wkładamy ja do woreczka foliowego. Nie otwieramy go do czasu prania.

 

Wielokrotny użytek maseczki oznacza - każde działanie, w trakcie którego rzecz przeznaczona i zaprojektowana jest do co najmniej dwukrotnego zastosowania oraz powtórnego wykorzystania do tego samego celu, do którego było pierwotnie przeznaczone. Błędna konserwacja może spowodować prucie sę materiału co nie może być powodem reklamacji.

 

Pamiętaj, ze to bawełna która nie będzie trwać wiecznie, a codzienne pranie w wysokich temperaturach, niszczy produkt w sposób naturalny.

 

  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl